Kapely

James-Minchin_LP_170111

LINKIN PARK

Na svém kontě mají přes 50 miliónů prodaných alb (včetně nejprodávanějšího debutu 21.století "Hybrid Theory"), jež jim vynesly platinové ocenění ve 34 zemích na 5 kontinentech. Přes 62 miliónů fanoušků z Linkin Park učinilo také nejoblíbenější kapelu na Facebooku a na YouTube mají přes 3,5 milardy zhlédnutí! Teď se po 10 letech vrací do Prahy s novým albem One More Light! Odkazy na videa: Heavy (Official Video) - Linkin Park (feat. Kiiara) Bleed It Out (Official Video)
Simple Plan

SIMPLE PLAN

Kanadští Simple Plan se zastaví na Aerodrome festivalu v rámci turné, kterým slaví 15.výročí od vydání jejich debutového alba No Pads, No Helmets...Just Balls. Jejich kariéra je lemována pěti studiovými alby, třemi desítkami nominací a dvanáct výher Juno Awards, MTV, NRJ nebo Teen Choice Awards. Singly této skupiny pravidelně okupují přední příčky rozhlasových hitparád, zaznívají z filmů (viz Disneyho Prom) i na tak prominentních akcích, jakou byl závěrečný ceremoniál Zimních olympijských her 2010 ve Vancouveru. Video links: Welcome To My Life (Official Video) Jet Lag ft. Natasha Bedingfield (Official Video)
MGK

MACHINE GUN KELLY

Po roce se do Čech na festival vrátí jedno z momentálně nejskloňovanějších jmen americké hip hopové scény - Richard Colson Baker známý pod přezdívkou Machine Gun Kelly (MGK), kterou si vysloužil za (kulometnou) rychlost, jakou rapuje. Ač dnes dobývá hip hopové žebříčky, v jeho repertoáru našla své místo i spolupráce s Kid Rockem nebo cover Rise Against a Blink-182, které na svých bouřlivých živých show zpravidla také hraje. Video links: První show v ČR vloni na HHK - se zlomeným loktem a sešitou tváří Machine Gun Kelly - Alpha Omega (Live in Czech Republic) Machine Gun Kelly - The Gunner Machine Gun Kelly, Camila Cabello - Bad Things
Enter-Shikari-2016

ENTER SHIKARI

Britští Enter Shikari si získali statisíce hudebních fanoušků po celém světě (Čechy nevyjímaje) hned debutovým albem Take To The Skies (vydaným v roce 2007), na kterém propojili zdánlivě neslučitelné - trance s hardcorem, což jim mj. vyneslo i cenu NME v kategorii hudebních inovací. Dnes jsou nejčastěji označováni za průkopníky tzv. "electronicoru". Enter Shikari jsou také proslulí extrémně energickými live sety, které opakovaně dostávají do varu i české publikum. Video links: Enter Shikari - Hoodwinker (Official Video) Enter Shikari - Destabilise (Official Music Video)
royal-republic

Royal Republic

Royal Republic ze Švédska bývají přirovnáváni k hudebně starším krajanům The Hives. Své moderní pojetí rock'n'rollu zaznamenali dodnes na čtyřech deskách a ačkoliv u nás koncertovali prvně "až" při svých čtvrtých narozeninách v roce 2011, dnes je každý koncert Royal Republic v Čechách beznadějně vyprodán. Odkazy na videa: Underwear (Official Music Video) Everybody Wants To Be An Astronaut (Official Music Video)
Mallory-Knox-press

MALLORY KNOX

Britští Mallory Knox debutovali v roce 2011 albem Signals, za které sklidili nominaci na "objev roku" v cenách časopisu Kerrang!, hostování na koncertě Biffy Clyro a koncertní premiéru na dvou z trojice největších hudebních festivalů ve Velké Británii - na Readingu a Leedsu. S druhou deskou Asymmetry (2012) přepluli Atlantik a se třetí (letošní novinkou) Wire vyrazili na turné se Simple Plan. Odkazy na videa: Better Off Without You (Official Video) Lighthouse (Official Video)
Counterfeit

COUNTERFEIT

Poctivost, tvrdá práce, pořádná dávka talentu, velká úcta k publiku a pokora. To jsou hlavní atributy Counterfeit, kteří za necelé dva roky své existence už stihli odjet tři evropská turné, vydat několik EP a singlů následovaných debutovým albem Together We Are Stronger, vysloužit si nominaci na Kerrang Awards i premiéru singlu na BBC Radio 1. V České republice koncertovali prvně vloni v červnu v Chapeau Rouge a letos v dubnu jim už leželo u nohou vyrodané Rock Café, které obléhali davy fanoušků osm hodin před začátkem koncertu. Odkazy na videa: As Yet Untitled (official video) Enough